Paykwik nedir nasıl kullanılır

Paykwik nedir nasıl kullanılır; Paykwik kullanımı konusunda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşılması mümkün değildir. Dünya genelinde hızlı bir şekilde kullanılan ve kullanıcı sayısı her geçen gün artan bu elektronik ödeme gereci, klasik sistem yani klasik bankacılık sistemi veya banka kartları sistemi esaslarına göre çalışmaktadır. Aralarında fark sadece sms doğrulama kodu, güvenlik kodu gibi ekstra ikinci ya da üçüncü işlemlerin yapılmıyor olmasıdır. Paykwik nedir nasıl kullanılır? Sorusunun mantıklı olarak verilen cevabı, 16 haneli pin kodu olarak karşımıza çıkmaktadır. Her türlü ödeme işleminiz de devreye girecek olan tek ifade, sizlere teslim edilmiş olan 16 haneli pin kodu yani paykwik kartın kendisidir.

Paykwik Pin Kodu Nasıl Kullanılır?

Paykwik pin kodu nasıl kullanılır? Sorusunu gündeme getiriyor iseniz, bu konuda çeşitli kaynaklar üzerinden tavsiye almanıza ya da farklı ortamlarda araştırma yapmanıza gerek yoktur. Paykwik pin kodu kullanımı konusunda yapmanız gereken sadece, elinizde bulunan 16 haneli kodu, ödeme formunda açılmış ilgili bölümlere girmektir. Paykwik nedir nasıl kullanılır? Online bir mağazadan alışveriş yapmış iseniz, ödeme seçeneklerine ilerlemeli ve seçenekler arasından paykwik ödeme yöntemini tercih etmelisiniz. Ödeme formunu açtığınız takdirde, elinizde bulunan pin kodunun yani 16 haneli rakamın yazılacağı bir bölüm olduğunu görebilirsiniz. İlgili bölüme eksiksiz bir şekilde ve doğru rakamlardan meydana gelecek şekilde, paykwik kodunuzu yani pin kodunu yazar ve ödeme işlemine onay verir iseniz, pin kodu kullanım esaslarını yerine getirmiş olursunuz.

Paykwik Pin Kodu Girildikten Sonra Ne Olur?

Paykwik pin kodu girildikten ve ödeme işlemini onayı verildikten sonra, kart içerisinde olan online alışveriş miktarı satıcı ya da hizmet sunucu tarafından otomatik olarak kendi hesabına geçirilmektedir. Bu konuda sizin yapacağınız herhangi bir işlem bulunmamaktadır. Sadece ödemeye onay vermeniz yeterlidir. Bekleme süresi ya da mesai saatleri anlayışı gibi bir ifade kesinlik ile söz konusu değildir. Onay butonuna bastığınız anda, karşı tarafın hesabına para geçmiş olacaktır.

Paykwik Kullanıldıktan Sonra Ne Olur?

Paykwik kartlarınızı alışveriş esnasında kullanmış iseniz, elinizde bulunan bu kartı yani pin kodunu, ikinci bir sefer alışverişte kullanma şansınız bulunmamaktadır. Diğer bir ifade ile paykwik kart kullanıldıktan sonra ne olur? Sorusunun karşılığında, iptal olmaktadır cevabı bulunmaktadır.

Tek kullanımlık kart olan bu elektronik ödeme gereci, kullanım işlemi tamamlandıktan hemen sonra iptal olmakta, aynı 16 hanenin tekrar kullanılması ya da aynı 16 haneli pin koduna tekrar yükleme yapılması gibi bir durum söz konusu değildir.

Bu ekstra güvenlik anlayışını da gündeme getirmekte olup, kullandıktan sonra ya da kullanımı esnasında, kart bilgileri kopyalansa ya da ele geçirilse bile, alan şahsın yani bu bilgileri ele geçiren şahsın, kartınızı kullanma gibi bir ihtimali yoktur. Kullanmaya çalışıyor olsa bile, içerisinde para bulunmaması nedeni ile herhangi bir işlem yapması mümkün olmayacaktır.

Paykwik nedir nasıl kullanılır

Paykwik nedir nasıl kullanılır? Paykwik kart kullanım alanları genel anlamda online mağazalar olarak karşımıza çıkmaktadır. Günümüz teknolojisinin bireylerin üzerine yerleştirdiği online alışveriş anlayışı düşünüldüğünde, paykwik kartın kullanım alanının büyüklüğü de daha net bir şekilde ortaya çıkacaktır. Hemen hemen her türlü malzemeyi, karşılaştırma yöntemini kullanarak, internet üzerinden almak gibi bir alışkanlığınız bulunuyor ise, paykwik kart ile ödeme sistemini tercih edebilir ve online mağazalardan güvenli alışveriş yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz. İnternetten alışveriş yapma şeklinde bir düşünceniz bulunuyor ancak, internetten yapacağınız alışverişlerde kullanacağınız kredi kartlarınızın ya da banka bilgilerinizin ele geçirilmesi endişesi yaşıyor iseniz, (paykwik kart) size bu konuda yardımcı olacak bir ödeme gericidir. Kullanım alanları bahsedildiği gibi, ödeme sistemini destekleyen ve sayısı yüz binlerce mağaza olarak adlandırılan online alışveriş ortamlarıdır. Bu tip alışveriş mağazalarının haricinde, bazen diğer özelliklere sahip oyun ve hizmet sunucu sitelerinde de, paykwik kart kullanımı yönünde girişimlerinin olduğu ve sistemin desteklendiği görülmektedir.

Paykwik Kart Kullanılan Mağazalar Hangileridir?

Paykwik kart kullanılan mağazalar şeklinde genel bir tanımlama yapılması mümkün değildir. Uluslararası alanda bu sistemi destekleyen 100 binden fazla mağaza bulunmakta olup, her birinin isminin tek tek belirtilmesi ve paylaşıma sunulması tahmin edileceği üzere gerçekten zor bir uygulamadır. Ancak sizler herhangi bir online alışveriş mağazasını inceleyebilir ve paykwik ile ödeme yapıp yapmadıkları konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Paykwik nedir nasıl kullanılır? Herhangi bir ürünü almayı düşündüğünüz mağazanın ödeme yöntemleri bölümüne gittiğinizde, ödeme seçenekleri hanesine gelmelisiniz. Seçenekler arasında paykwik yazısını ya da ”paykwik” amblemini görüyor iseniz, o mağazada güvenli bir şekilde elinizde bulunan paykwik kartınızı kullanabilirsiniz.

Paykwik Geçerli Olduğu Mağazalar Komisyon Alır mı?

Paykwik kartın kullanım sisteminde, kartın içerisinde bulunan ön ödeme miktarının harcanması esastır. Ödeme miktarı için ödediğiniz bedelin % 100’ü kullanımınıza açılmış halde bulunacaktır. Yani yatırmış olduğunuz paranın tamamını, online alışverişlerde harcar iseniz, kart satın alma işlemlerinde yetkili bayiye ödediğiniz miktar üzerinden, hem yetkili bayiler tarafından, hem de online mağazalar tarafından herhangi bir komisyon alınmamaktadır ya da herhangi bir kesinti yapılmamaktadır.

Paykwik Kart Ödeme İşlemleri Ne Kadar Sürer?

Paykwik kart ile herhangi bir online mağazaya ödeme yapmayı tercih eder iseniz, paranın yani alışveriş miktarının karşı tarafın hesabına geçme süresi konusunda, herhangi bir zaman dilimi ile karşılaşmanız mümkün değildir. Siz ödemeye onay verdiğiniz anda, alışveriş miktarı yani paykwik kart içerisinde bulunan miktar, otomatik olarak alıcının hesabına geçmiş olacaktır. Bazı sistemlerin aksine, birkaç saat beklenmesine ya da bir iş günü beslenmesine, paykwik kart için gerek duyulmamaktadır. Ödemeyi yapmak için mesai saatlerinin başlamasını beklemenize ya da mesai saatleri dışında yaptığınız ödemenin, mesai saatleri içerisinde alıcının hesabına geçecek şekilde bir süre beklemenize, paykwik kart ile ödeme sisteminde gerek duyulmamaktadır.

Paykwik Kart Nereden Alınır?

Paykwik kartın üstün özelliklerinin farkına varmış iseniz ve paykwik kart satın alma işlemini yapmayı düşünüyor iseniz, karşınıza birden fazla satıcının ya da hizmet sunucunun çıkacağını görebilirsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız kısa süreli bir araştırmada, paykwik kart satış işlemleri gerçekleştirdiğini söyleyen, 10’dan fazla işletme ya da şahıs ile karşılaşabilirsiniz. Önemli olan, bu tür sonuçlara ulaşmak değil, yetkili distribütörler üzerinden alışveriş yapmaktır. Daha ekonomik fiyatlar ile garantili bir şekilde ve hiç bir bilgi paylaşımı olmayacak seviyede kart satın alma işlemini yapmak istiyor iseniz, tercihiniz her zaman yetkili distribütörler yani Türkiye’de paykwik kart satışı konusunda yetkilendirilmiş olan bayilerden yana olmalıdır.

Paykwik Kart Nasıl Satın Alınır?

Yetkili bayileri tespit ettikten sonra, paykwik kart satın alma işlemleri için yapmanız gereken basit 1-2 uygulama bulunmaktadır. Öncelikli olarak, ne kadarlık yani hangi bedelde bir kart satın alma gereği duyduğunuzu tespit etmelisiniz. İhtiyacınızdan fazla miktarda paykwik almanız, aslında o kartı kullanmayacağınız anlamına gelmektedir. Yapacağınız alışveriş miktarını net olarak belirleyip, bu miktar doğrultusunda kart satın almanız, tek kullanımlık paykwik kartı daha sağlıklı bir şekilde harcamanız anlamına gelecektir.

Miktarı tespit ettikten sonra, yetkili bayi ile irtibata geçmeniz ve satın almak istediğiniz kart bedelini belirterek, bayinin hesap numaralarını talep etmeniz gerekecektir. Hesap numarasını aldıktan sonra, parayı bayii hesabına havale ettiğiniz takdirde, maksimum 2-3 dakikalık süre sonucunda sizlere yetkili bayi tarafından paykwik kart yani pin kodu dijital ortamda teslim edilecektir.

Paykwik Kart Satın Aldıktan Sonra Ne Yapmak Gerekir?

Paykwik kart satın alma işlemini yaptıktan sonra yani parayı gönderdikten ve pin kodunu teslim aldıktan sonra, yapmanız gereken ikinci bir işlem bulunmamaktadır. Klasik banka kredi kartları gibi müşteri hizmetlerini aramanız ve kartı kullanıma açtırmanız ya da şifre belirlemek için ATM’lere gitmeniz veya müşteri hizmetlerini arayarak birtakım işlemlere girişmenize, paykwik kart kullanımı için gerek yoktur. Size teslim edilen kartlar anında kullanıma açılmış olacaktır.

Paykwik Kart Ne Zaman Kullanıma Açılır?

Paykwik kart teslim edildikten sonra yani pin kodu tarafınıza ulaştıktan sonra, yapacağınız hiçbir işlem bulunmamaktadır. Daha önceden alışveriş yapacağınız bir mağazayı tespit etmiş iseniz, o mağazaya gidebilir, satın almak istediğiniz ürünü sepete ekleyebilir ve ödeme seçenekleri arasından, paykwik yazısını bularak, elinizde bulunan pin kodunu kullanmak sureti ile ödemenizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz para anında alıcının hesabına geçecektir. Ekstra bir işlem ile uğraşmadan, ödeme işlemini hızlı, güvenli bir şekilde gerçekleştirmiş olacaksınız.

Kredi ya da banka kartlarında karşılaşılan ödeme işleminden sonra, onay SMS’i gibi işlemler, paykwik kart alışveriş işlemlerinde bulunmamaktadır. Pin kodunu girerek ödeme işlemini onaylamanız, anında paranın karşı tarafın hesabını geçtiği anlamına gelecektir. Cep telefonlarınıza herhangi bir onay mesajı ya da doğrulama mesajı gönderilmeyecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir