Paykwik Nasıl Kullanılır

Paykwik Nasıl Kullanılır?  Paykwik Kart Nerden Satın Alınır; Günümüz teknolojik şartlarında, alternatif bir ödeme gereci olarak geliştirildi. Sanal yani online alışverişlerde oldukça sık kullanılmaya başlandı. Elektronik sistem ya da ön ödemeli kart olarak da tanımlanır. Ödemeli paykwik kart kullanım şekli nedeni ile ön plana çıkmaktadır. Paykwik nasıl kullanılır? Sorusunun karşılığında, aslında klasik banka kartı ya da kredi kartı kullanım esasları bulunmaktadır. Kartın kullanımı son derece kolay olup, işlemlerin tamamlanması süreci saniyeler ile ifade edilmektedir. Eğer önceden bir banka kartı yada kredi kartı kullanmış iseniz, aynı ilkeler doğrultusunda, ön ödemeli kartınızı da kullanabilirsiniz. Kullanım yerleri arasında, online mağazalar ve online alışveriş siteleri bulunmakta. Bu tip iş yerlerinden yaptığınız alışverişler karşılığında, ödeme yapabilir ya da kartın üzerinden para transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Paykwik Nasıl Kullanılır

Paykwik Nasıl Kullanılır

Paykwik Kart Kullanım Esasları

Paykwik kullanım esasları içerisinde, ortaya çıkan tek şey, kart olarak ifade edilen rakamsal değerlerdir. Klasik kredi kartlarında kullanılan rakamlara benzer bu ifadeler, aslında kartın kendisi ya da harcama biriminin kendisi anlamına gelmektedir. Kullanım esasları ise oldukça basittir. Sistemin geçerli olduğu online mağazalara giriş yapılır. Mağazalarda hizmet ya da ürünler incelenerek satın alınmak istenilen ürün ya da hizmet, alışveriş sepeti olarak kabul edilen yere eklenir. Ödeme aşamasına doğru ilerlenir, ödeme aşamasına gelindiğinde, paykwik seçeneği tercih edilir. Bu seçenek ödeme gereçleri arasında belirtilmektedir. Seçim yapıldıktan sonra, yapılan alışveriş ve ödenecek bedel kontrol edilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, ödenecek para biriminin Euro olduğudur.

Paykwik Nasıl elde edilir?

Kontrol tamamlandıktan sonra, sizlere bayii tarafından tespit edilmiş olan kart numarası verilecek. Kartın kendisi, açılan ödeme formundaki ilgili haneye yani kart numarası yazan yere işlenir. Yazılan rakamların doğru ve ödenecek para miktarının doğru olduğu kontrol edildikten sonra, ödeme işlemine onay verilir. Paykwik nasıl elde edilir sorusuna net cevap verdik. Artık Onay verildiği andan itibaren transfer edilen para ürün hizmet bedeli için yapılan ödeme anında karşı tarafın hesabına geçmiş olacaktır. Onay verdikten sonra cep telefonlarınıza klasik kartlarda olduğu gibi, güvenlik kodu veya onaylama kodu şeklinde herhangi bir bilgi gelmeyecektir. Onayladığınız anda para karşı tarafa geçecek ve ek bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Paykwik Kart Kullanıldıktan Sonra Ne Olur?

Paykwik Nasıl Kullanılır, işletmeniz üzerinden satın almış ve online alışverişlerinizde kullanmış anlamına gelir.  Bu kartı bir daha kullanma şansınızın bulunmadığını bilmeniz gerekmektedir. Elektronik sistemler, ön ödemeli sistem olarak tanımlanmaktadır. Bu sistemde, bedelini yani harcayacağınız parayı önceden yatırdığınız kartı, tek bir sefer kullanma şansınız bulunmaktadır. Alışveriş yaptığınızda ya da para transfer işlemini gerçekleştirdiğiniz de, kartınız sistem tarafından otomatik olarak kapatılmaktadır. Aynı numarayı ikinci bir defa kullanma şansınız bulunmayacaktır.

Yaptığınız alışveriş miktarını ya da gönderdiğiniz para transfer miktarını ayarlayamamış sanız kart tek kullanımlık olduğundan tekrar işlem yapmaz. Kartınızın içerisinde bir miktar para kalmış ise, bu parayı aynı kart numarası ile tekrar alışverişte kullanın. Tekrar para gönderme işlemini yapmanız mümkün değildir. Sistem buna müsaade etmeyecektir. Böyle bir durum ile karşılaşır iseniz, kesintisiz hizmet anlayışı sunan işletmemiz ile irtibata geçebilir ve kart bozdurma işlemini yapabilirsiniz. Aynı karta yani aynı numaraya tekrar para yüklenmesi ve tekrar kullanıma açılması gibi bir durum söz konusu değildir. Bozdurma işleminin yapılabileceği yani kart içerisinde kalan paranın geri alınabileceği tek yer, yetkili temsilci olan işletmemizdir. Sistemden kart içinde kalan para kontrol edilmekte, kartın size ait olduğu tespit edildikten sonra, şahsi hesaplarınıza kalan para aktarılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir