Kredi Kartı İle Paykwik Kart Satın Al

Kredi Kartı İle Paykwik Kart Satın Al; Elektronik ön ödemeli sistemler, dünya genelinde hızla yaygınlaşmaya başlamış olup, bu sistemlerin tercih edilmesinde önemli etkenler bulunmaktadır. Bilindiği üzere online mağaza anlayışı hızla yayılmaya başlamış ve dünyanın her yerinde, milyonlar hatta milyarlarca kişiye ürün ve hizmet sunulmaya başlanmıştır. Herhangi bir online mağazaya giriş yaptığınızda, tek bir mağaza üzerinde bile, binlerce ürün ya da hizmet ile karşılaşmanız mümkündür. Klasik AVM ya da benzeri ortam anlayışı, hızla yerini elektronik sistemlere bırakmaya başlamıştır. İnternet üzerinden alışveriş yapan herkes, beğendiği ürünü ya da hizmeti alma konusunda tereddüt yaşamamakta, aksine, bu ürünlerin bedellerinin ödenmesi konusunda büyük bir endişe duymaktadır.

Kredi Kartı İle Paykwik Kart Satın Al

Ödeme sistemleri genel olarak, kredi kartı, banka havalesi ve EFT olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu anlayış online alışveriş meraklılarını rahatsız etmekte, kart bilgilerinin ele geçirilmesi ya da kopyalanması ve habersiz kullanılması endişesini de ortaya çıkarmaktadır. Bireyler tarafından gündeme getirilen bu olumsuz durum, elektronik ön ödemeli sisteminin ortaya çıkmasına neden olmuş ve bu sistemi kullanan birey sayısı ile sistemi destekleyen mağaza sayısında da, hızlı bir artış gözlenmiştir.

Günümüzde elektronik ön ödemeli sistemleri kullanan online mağaza sayısının 100.000’li rakamlar ile ifade edildiği görülmektedir. Bu kadar yaygın sayıda mağazadaki ürün sayısının da, ne kadar büyük olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Güvenli alışveriş amacıyla ortaya çıkarılan ön ödemeli sistemlerin en ideal ve en popüler olanı, paykwik olarak bilinmektedir. Bu kartın elde edilme işlemleri konusunda, farklı yöntemler yani ödeme yöntemleri kullanılmakta olup, en fazla tercih edileni ise, kredi kartı ile paykwik kart satın al işlemidir.

Kredi Kartı İle Paykwik Kart Nasıl Alınır?

Kredi kartı ile paykwik kart satın al işlemi, yetkili temsilciler üzerinden yapılmaktadır. İsteyenler tek çekim, isteyenler taksitli ödeme imkanı kullanma şansına sahiptir. Bu işlemin uygulanması yani kartların satın alınması konusunda, kredi kartını kullanmak isteyen üyelerin dikkat etmesi gereken 1-2 önemli özellik bulunmaktadır. Her şeyden önce bilinmelidir ki, kart satış işlemleri konusunda, tercihler her zaman yetkili temsilcilerinden yana olmak zorundadır. Neticede, bir hizmet ya da ürün alınacak ve bedeli ödenecektir. Üstelik sistemde önceden bedel ödenmekte, sonra kartlar ya da pin kodları ödeme yapanlara teslim edilmektedir.

Bu anlayıştan hareket ile kredi kartı bilgilerinin karşı tarafa verilmesi aşamasında, güvenli ortamların tercih edilmesi son derece önemlidir.

Çalışmanız gereken tek işletme Türkiye’de elektronik ön ödemeli kart satışları konusunda yetkili olan resmi temsilcileridir.

Böyle bir temsilciyi tespit ettikten sonra, yapmanız gereken işlem, satın alacağınız kart bedelini  ya da ön yükleme bedelini hesaplamaktır. Online mağazadan beğendiğiniz bir ürünün ya da hizmetin bedelini net olarak öğrenmelisiniz. Aynı şekilde herhangi bir sitenin hesabına para transferi edecekseniz, transfer edeceğiniz para miktarını da, net olarak belirlemelisiniz. Belirlemiş olduğunuz bu net tutarda kart satın alma işlemini yapmak istediğinizi, müşteri hizmetlerine iletmeniz gerekecektir. Bu davranışta bulunmanızın tek sebebi ise, kartların tek kullanımlık olmasıdır. Yani almış olduğunuz kartı ya da yapmış olduğunuz ön ödeme bedelini, bir alışverişte bir para transferinde bir kez kullanma imkanınız vardır.

Bedeli karşı tarafa bildirdikten sonra, yani hiç satın almak istediğiniz ya da ön yükleme bedelini ödemek istediğiniz miktarı, yetkili temsilcisinin müşteri hizmetlerine bildirdikten sonra, sizlerden kart bilgileriniz talep edilecektir. Kartınızdan ön yükleme bedeli tahsil edilecek ve bu işlemin hemen ardından, size SMS veya elektronik posta aracılığı ile pin kodu gönderilecektir. Elinizde bulunan pin kodu, online alışverişlerde ödeyeceğiniz para ya da yapacağınız transferlerde karşı tarafa göndereceğiniz para anlamına gelmektedir.

Kredi Kartı İle Paykwik Kart Al İşlemi Güvenli mi?

Kredi kartı ile paykwik kart satın al işlemi güvenli işlemdir ya da güvenli olmak zorunda olan bir işlemdir. Kartın kullanım mantığı ya da piyasaya çıkış mantığı, bilindiği üzere, internet üzerinden yapılan alışverişlerde, güvenliği ödeme sisteminin tercih edilmesidir.

Çıkış amacı güvenli ödeme olan kartın elde edilmesi konusunda da, mutlaka güvenli işlem yapılması zorunluluğu bulunmalıdır.

Ancak, bu konuda dikkatli bir araştırma yapar iseniz, kart satışı konusunda karşınıza yüzlerce farklı işletmenin ya da sitenin çıktığını görebilirsiniz. Siz kredi kartınız ile ödeme yapacağınız için, herhangi bir endişe duyuyor iseniz, doğrudan Türkiye yetkili temsilcisi ile çalışma esasları dahilinde hareket etmelisiniz. Yetkili temsilciye kredi kartı bilgilerinizi yani ödeme yapacağınız kartın bilgilerini, güvenli bir şekilde teslim edebilirsiniz. Ne olduğu belli olmayan yetkili olmayan bireyler ya da işletmeler veya benzeri kuruluşlar ile çalışmaktan çekinmeli, doğrudan temsilciler üzerinden hareket ederek, kendinizi güvence altına almalısınız.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir